Kuidas säästab soojuskaamera energiaarveid?

HIKMICRO

Puuduv või ebaõnnestunud isolatsioon

Kui isolatsioon puudub seintes või sarikatel, võib see põhjustada energiakadu ning suurendada kütte- ja jahutuskulusid. Samuti võib see tekitada termilisi erinevusi, mis mõjutavad väliseid ilmastikuolusid ja tekitavad probleeme, näiteks külmasillad. Kui külma ilmaga esinevad sademed kohtuvad soojusvooluga, võib see tekitada sulamis- ja jäätumistsükli. Lõpuks võib külmasildade taha kinni jäänud vesi pääseda pööningutesse ja seintesse. Soojuskujutiste abil saab tuvastada energiakadudega piirkondi, eriti raskesti ligipääsetavates kohtades või seinte taga.

Kuid jällegi pidage meeles, et tingimused peavad olema õiged; selleks on vaja temperatuuri erinevust kodu sees ja väljas. “Päeval, mil sees on 21C kraadi ja väljas 21C kraadi, siis ei ole see soodne puuduva/mittetoimiva isolatsiooni leidmiseks,” ütleb Fabian. Te ei suuda täpselt tuvastada temperatuuri erinevusi, mis viitavad puuduvale või mittetoimivale isolatsioonile. Pidage meeles, et igal ülevaatuse tüübil on omad nõuded, mistõttu Fabian soovitab inspektoritel osaleda sertifitseeritud elamute termograafi koolitusel, et õppida kõiki erinevate rakenduste jaoks nõutavaid tingimusi.

Õhulekked

Õhulekked ei maksa mitte ainult rohkem raha kütte- ja jahutusarvete eest, vaid on ka halva õhukvaliteedi allikas. Hooned, mis pidevalt õhku lekivad, võivad olla vastuvõtlikud niiskusprobleemidele, mis võivad kutsuda hoonesse selliseid asju nagu hallitus.

Sooja õhu säästmine tähendab, et kasutate vähem energiat oma kodu kütmiseks, nii et säästate raha ja muudate oma kodu hubaseks ja soojaks.

Kui aken/uks ei näita infrapunapildil ühtlast värvi, tähendab see sageli, et isolatsiooniga on probleeme.

Kodu inspekteerimiseks kõige paremini sobivad termokaamerad

Kodukontrolli protsess on metoodiline ja hoolsad inspektorid on lihvinud oma meetodid süsteemide, struktuuride ja võimalike ohtude põhjalikuks hindamiseks. Need, kes on lisanud oma teenustesse soojuskujutise, on leidnud, et kõik soojuskaamerad ei ole võrdsed.

Erinevate tootemarkide ja mudelite soojuskaamerad võivad erineda eraldusvõime, vaatevälja, videokaadrisageduse ja muidugi ka hinna poolest. Nende omaduste vahelised erinevused võivad teha suure erinevuse kontrolliaruannete kvaliteedis ja luua konkurentsieelise kui hinnatud teenuse.

Kui valite soojuskaamerat professionaalseks kodukontrolliks, tuleb silmas pidada mõningaid põhipunkte. Esiteks, parema eraldusvõimega kaamera annab paremaid pilte. Need on kasulikumad suhtlusvahendiks majaomanikele ja professionaalsemad, et lisada need koduülevaatuse aruandesse. Minimaalne resolutsioon on 160 x 120 (19 200 pikslit) või rohkem. Täiendusena võiks kaaluda kaameraid, mille resolutsioon on 384 x 288 (110 592 pikslit). Selline jõudlustase on viimasel ajal muutunud koduinspektorite jaoks taskukohaseks ja on eriti kasulik laiema vaatevälja puhul.

Teine kaalutlus on soojuskaamera vaatevälja suurus. Kuna kodukontrollid toimuvad enamasti siseruumides, võib vaateväli olla piiratud. Laiema vaateväljaga soojuskaamera aitab anda põhjalikumaid pilte. 50 mm objektiiviga kaamera, mille objektiiv on sarnane SLR-fotoaparaadi 50 mm objektiiviga, pakub inimsilma vaateväljaga sarnast vaatenurka. Enamiku inspekteerimiste puhul tuleks kaaluda kaameraid, mille vaatevälja ulatus on 35 kraadi või laiem.

Kodukontrolli protsess peab olema põhjalik ja tõhus. Kuna koduinspektorid otsivad kiiresti seinu, lage, põrandat, aknaid ja seadmeid, et leida kõrvalekaldeid, peab soojuskaamera sellega sammu pidama, sest vastasel juhul takistab see pigem kontrolliprotsessi kui aitab. WiFi-ühendust ja kiiret 25 Hz videokaadrisagedust pakkuv soojuskaamera on ideaalne koduinspektorite tööprotsessiga sammu pidamiseks.

Soojuskujutis: Lisaväärtus inspektorite jaoks

Soojuskaamerate tehnoloogia arenedes on need kodukontrolli teenuste puhul üha enam levinud. Mõned inspektorid pakuvad alati ka soojuskaamerate kasutamist, teised pakuvad seda lisateenusena, mille lisatasu on 100-250 eurot. Kui inspektorid kasutavad soojuskujutistamist oma teenusepaketi raames, saavad nad õigustada oma töö eest kõrgemat tasu. Sel viisil pakuvad soojuskaamerad kvaliteetsemaid kontrolle ja loovad teenusepakkujatele lisatulu.

Allikad

Realtor.com – Pärast koduülevaatuse läbiviimist vajalikud üldised remonditööd: Mida peavad müüjad parandama?

Forbes.com – Kuidas kodu ülevaatus teid kaitseb

AllState – Kas jääpurikad on teie katusel oleva jääpaisu märk?

All search results